Būsto nuoma. Kas įtakoja kainą? Būtina žinoti.

31.07.2017

Būsto nuoma. Kas įtakoja kainą? Būtina žinoti.

Būsto nuoma - viena iš populiariausių temų skelbimų portaluose, tiek ieškančių išsinuomoti, tiek siūlančių šias paslaugas. Būtent kalbame apie paslaugas. Todėl kai kuriuos aspektus ir apžvelgsime, ką turėtų žinoti ir nuomininkas ir nuomotojas, tam, kad ateityje būtų galima išvengti nesusipratimų teisine ir moraline prasme.

Nuomos rinka suaktyvėja kiekvienais metais liepos, rugpjūčio, rugsėjo mėnesiais, kuomet į sostinę ar kitus didžiuosius miestus, turinčius aukštojo mokslo įstaigas, suplūsta nauja studentų masė. Liepos mėnesį, kaip žinia, nuomotis kambarius ieško "pavyzdingiausi" studentai, kurie rūpinasi iš anskto gyvenamu plotu, o štai rugsėjo mėnesį nuomos skelbimus naršo tie, kuriems nepavyjo gauti bendrabučio, ar nepatiko glaustis pas giminaičiius.

#Svarbu: kambarių užimtumas įtakoja kainą. Tad rekomenduotina pradėti rūpintis gyvenama vieta kuo anskčiau. Nes vėliau dėl sumažėjusios pasiūlos pakyla kaina.
 

buto kambario nuoma ntbumas


Buto ar kambario nuoma yra veikla, kuri generuoja pajamas. Kaip žinia pajamos valstybės nustatyta tvarka yra apmokestinamos. Šis momentas taip pat prisideda prie kainos padidėjimo. Nelegaliai nuomojančių gyvenamą plotą ženkliai sumažėjo dėl mokesčių inspekcijos atlekamų prevencinių veiksmų. Kita vertus, nuomoti nelegaliai rizikinga dėl to, kad nuomininkas ir nuomotojas nepasirašo sutarčių ir šio atveju nukenčia abi pusės. Savininkas rizikuoja dėl savo turto sugadinimo ar vertės pabloginimo. taip pat nemokumo, o besinuomojantis gali būti bet kada išprašytas į gatvę, jau nekalbant apie vienašališką nuomos kainos padidinimą.

#Svarbu: nelegalios nuomos atveju rizikuoja abi pusės.

Taigi saugiausia yra pasirašyti dvišalę bent jau laisvos formos sutartį, kurioje būtina apibrėžti ne tik kainą, bet ir laikotarpį, bei netęsybų momentus. Taip pat galima įtraukti ir pridavimo naudojimui patalpos (baldų, buitinės technikos) būklę nuomos pradžios momentui. Esamus žymesnius trūkumus (baldų defektai, stiklų įtrūkimai ir pan.) galima fiksuoti raštu arba vizualiai nufotografavus. Tai vėl gi leis išvengti nesusipratimų.

Šalia kainos būtina susitart ir dėl gyvensiančių asmenų kiekio. Ne paslaptis, kad ypač studentai mėgsta susimažinti išlaidas priimdami kambariokus gyventi kartu. O tai lemia padidėjusias eksploatacines išlaidas (vanduo, elektra) nuomotojui, ypač jei sutariama dėl fiksuotos kainos. Todėl kaip alternatyva, gali būti numatyta fiksuota kaina nuomojamam plotui, plius išlaidos komunaliniams poreikiams - šildymui, vandeniui ir panašiai. KIti mokesčiai, pavyzdžiui kaupiamosios lėšos namo eksploatacijai ir renovaciniai kaštai, paprasai neskaičiuojami, kadangi turtas priklauso savininkui, o ne butą ar jo dalį besinuomojančiam asmeniui.

#Svarbu: sutartis padeda išvengti galimų nesusipratimų

O siūlomų variantų išties gausu. Nuo kambario nuomos studentams iki ilgalaikės nuomos šeimai. Nuomotojas visada yra suinteresuotas išnuomoti plotą ilgesniam laikui ir patikimiems klientams. Taip kad susirasti butą nuomai nėra sudėtinga, tereikia laiku pasirūpinti ir į tai žiūrėti atsakingai.

Sign in
Username
Password
Forgot your password?Remind