Grindų šildymas suteikia jaukumo

30.09.2017
Komforto sprendimai jaukiems namams
 
Visuomet, kai kalbama apie jaukius namus, pirmiausiai pagalvojama apie šilumą. Būtent šviesa ir šiluma sukuria komforto jausmą, kuris yra kiekvieno gyventojo siekiamybė. Atėjus rudeniui, kai vėsus oras ir drėgmė tampa kasdienybe Lietuvos geografiniame regione, gįžus į namus po darbų norisi pėdomis pajusti šiltas grindis ir švelnų klilimą. Teigiami jausmai padeda atsipalaiduoti, pamiršti dienos rūpesčius ir sukurti gerą psichologinį mikroklimatą šeimoje.

Jaukių namų požymiai

komforto namuose pavyzdys

Iki prasidedant šildymo sezonui, mums pažįstamas tarpinis laikotarpis, kuomet kambariuose darosi vėsoka, o radiatoriai dar nešyla. Tuomet ir kyla saldus pavydo jausmas gyvenantiems indivdualiuose namuose su neprklausomu šildymu, kai bet kada galima pasikūrenti krosnį, židinį ar įjungti šildymo sistemą, kad ir minimaliu režimu. Todėl nepriklausoma šildymo sistema yra didelis privalumas ne tik jaukumo sukūrimui, bet ir apsaugo nuo drėgmės kaupimosi (kurį ne visada išsprendžia ventiliacijos įrenginiai), taip pat nuo pelėsio atsiradimo statinyje.
 
grindinio sildymo elektrinis valdymas
 
Kalbant apie šildymą, tenka pastarąji skirtstyti į dvi didesnes grupes, tai yra individualus (autonominis) ir centralizuotas. Centralizuoto šildymo vienas iš trūkumų - tai priklausomybė nuo šilumos tiekėjo ir tiekimo tinklų. Tai galioja daugiabučių namų sistemoms, kuriose nėra gamtinių dujų įvado ir šilumos energijos gamyba vyksta kvartalinėse katilinėse, ir skirtingai nuo paruošimo būdo, gali būti tiekiama į vietines boilerines, iš kurių paskirstoma į gyventojų butus. Visai kitas dalykas, kai šiluma gaminama tiesiog bute. Šiuo atveju vietinės dujų kolonėlės pagalba paruošiamas karštas vanduo, o tuo pačiu įjungiamas ir vietinis šildymas.
 
Efektyviausias šildymo būdas - šildomos grindys.
Tobulėjant statybos technologijoms, vystosi ir šildymo sistemos. Kambariai su šildomomis grindimis šiandien jau nėra vien tik prabangos akcentas. Augant šildymo sistemų rinkai, jau ir kaina tampa prieinamesnė. Grindų šildymo pagrindinis privalumas yra tas, kad šiluma, kildama į viršų, pasiskirsto tolygiai patalpoje. Tai reiškia, kad šiltasis oro srautas nekyla palei sieną link lubų, kaip tai yra su įprastu radiatoriniu apšildymu. (Pastaruoju būdu šiluma kyla langu link lubų ir tik tuomet jau pravėsusi leidžiasi į pagrindinę erdvę). Taip nukenčia efektyvumo, o kartu ir ekonomiškumo rodikliai.
 
Efektyvus ir ekonomiškas
 
ar sudetinga isirengti grindu silgyma

Grindų šildymas vandeniu turi savo privalumų ir trūkumų.
Trūkumai:
1. Sudėtingas įrengimas
2. Reikalinga priežiūra. Kūrenantis katiliui būtina vandens cirkuliacija, todėl reikalinga apsauga papildomais srovės tiekimo šaltiniais. Kartais net ir trumpalaikis elektros tiekimo sutrikimas gali išvesti iš rikiuotės automatikos prietaisus, .
3.Brangi automatizavimo sistema. Automatikos ir valdymo elementai tarnauja pakankamai ilgai, jei jie yra nuolat prižiūrimi ir tinkamai eksploatuojami. Didelę įtaką daro vandens savybės. Kieto vandens naudotojams tokius elementus dažniau tenka prižiūrėti, profilaktiškai valyti, o ir daugelis apsidraudimui linkę pasistatyti papildomus nukalkinimo elementus.
4. Sudėtingas gedimų šalinimas. Ne specialisto lūpomis tai skamba "nešyla grindys". Bet nustatyti tikrą gedimo priežastį būna sudėtinga net ir meistrams.

sildymo sistemu automatizavimas

 
Taigi, nusprendėte įsirengti grindų šildymą vandeniu, jei nesate statybininkas ar šios srities specialistas, jums tai kainuos nemažai laiko ir lėšų. Patiems tai padaryti bus sudėtinga. Net ir specialistai, kurie užsiima tokių sistemų montavimu, neretai pridato klaidų.
Iš privalumų galima paminėti, kad tokia šildymo sistema nesukuria elektromagnetinio lauko lyginant su elektriniu šildymo kabeliu, taip pat geras šilumos atidavimo į aplinką koeficiantas. Todėl palyginti nedidelės energijos sąnaudos ir didelis efektyvumas. Taip pat šilumos atidavimas yra inertiškas, tai reiškia išjungus šilumos padavimą, išlieka šiluma sukaupta vamzdžiuose esančiame skystyje. Visai kitaip nei elektrinio šildymo pavyzdyje, kuomet dingus elektros energos tiekimui, šildymo kabelis neišlaiko šilumos (šilumos efektas išlieka tik grindų masyve).
 
Elektrinis grindų šildymas. Privalumai.
Pakankamai nesudėtingas įrengimas, taip pat galimybė pritaikyti įvairioms grindų dangoms taip pat ir kilimui ir laminatui. Tiesa tam reikia atitinkamai paruošti grindų paviršius: išlyginti, nuimti senas dangas, ar paruošti hidroizoliaciją (įrengiant šildomas grindis vonios kambaryje).
Galimas nebrangus nuotolinis valdymas. Pavyzdžiui palaikyti minimalią temperatūrą sodyboje žiemos metu, arba padidinti galingumą pirtyje prieš jums ruošiantis atvykti, kad patalpa įšiltų iki komfortabilios +22"C laipsnių.

kaip pajungti kilimeli
 
Bendri elektrinio grindų šildymo privalumai ir trūkumai
  Privalumai Trūkumai
• Didesnis komfortas • Padidėja elektros suvartojimas
• Geresnis šildymo efektyvumas • Mažas inertiškumas, greitai atvėsta
• Nedidelė savikaina • Įrengimui reikalingos bent minimalios žinios
• Ilgas tarnavimo laikas • Brangus remontas
• Valdymo automatizavimas • Sukuriamas elektromagnetinis laukas
 
Iš trūkumų galima būtų paminėti tai, kad tokiai sistemai reikalinga pastovus elektros maitinimas. Ji mažai inertiška (išskyrus kai šildymo kabelis įbetonuojamas į storą betono sluoksnį), tai reiškia, kad šaltą žiemos naktį dingus elektros įtampai, gali nemenkai sumažėti patalpos temperatūra. O jei apie gedimą niekas nepraneš elektros tiekėjui, pavyzdžiui kaimo sodybos atveju, tai užsitęsus gedimui, gali net nušalti kambaryje esantys augalai.
 
grindu-sildymas-po-plytelemis

Tarp šildymo elementų tipų galima paminėti tris pagrindinius:
1. Kabelis
2. Tinklelis - kilimėlis
3. Anglies pluošto šildantis kilimėlis (40 proc. elektros ekonomija)

Kabelis turbūt yra pirmtakas. Keitėsi tik jo storis. Dabartiniu metu prekyboje esančių kabelių plonumas neįtikėtinai stebina, lyginant su tuo kas buvo rinkoje prieš 20 metų. Suplonėjus kabeliui, jau nereikalingas toks storas išlyginamasis sluoksnis, kai kuriais atvejais pakanka tik storesnio plytelių klijų kiekio (jei kabelis vedamas vonios ar virtuvės patalpoje su planuojama akmens masės plytelėmis). Tiesa, gamintojai vartotojo patogumui gamina jau suarmuotus "kilimėlius". Funkcionalumu pastarieji nesiskiria nuo kabelio, tačiau su jais lengviau ir greičiau dirbti įrengimo metu, ypač jei patalpos grindys yra taisyklingos kvadrato formos ir nereikalauja papildomo "T" ar "L" kampų formavimo.
Tarp paminėtų dviejų gerai žinomų elektrinio grindų šildymo tipų, savo vietą rinkoje sėkmingai skinasi anglies pluošto kilimėliai. Didžiausi jo privalumai:
1. galima įrengti po laminato grindimis - nereikia specialaus išlyginamojo sluoksnio,
2. iki 40% mažesnis elektros suvartojimas,
3. nesukuriamas elekromagnetinis laukas.
 
grindinis sildymas po laminatu
 
Taigi grindų šildymą įsirengti yra nesudėtinga ir palyginti nebrangu. Todėl planuojant naują būstą ar rekonstruojant jau turimą, grindų šildymo būdų ir priemonių pasirinkimas yra platus. Mes ne už "elektrinį", bet mes už naujoves. O šis straipsnis tikimės padės pasirinkti.
(parengta NTbumas konsultantų)
/*Straipsnis gali būti papildytas/
Sign in
Username
Password
Forgot your password?Remind