Norim perklijuoti tapetus, bet pastebėjom, jog nuplėšus senus siena drėgna ir su pelėsiu. Kaip išnaikinti pelėsį?
(Rasa)
Didelė drėgmė, nepakankama ventiliacija - tai pagrindinės pelėsio gyvanamojoje patalpoje atsiradimo priežastys. Todėl prieš pradedant kovą su šiuo reiškiniu, reikia nustatyti drėgmės šaltinį. Jūsų atveju galimai siena drėgsta nuo nesandarumų stogo dangoje arba pratekėjimų vandentiekyje. Dar gali būti ir dėl kondensato, kuris atsiranda dėl nepakankamo sienos apšiltinimo.
Patikrinkite vėdinimo kanalus. Dažnai oro cirkuliacija sumažėja užsiteršus ventiliacijos grotelėms arba dėl ortakio mechaninio pažeidimo.
Vėliau galite imtis ir naikinimo priemonių, kaip antai actas, arbatmedžio aliejaus mišinys, bei kitos cheminės priemonės, kuriomis prekiaujama parduotuvėse. Pasiteiraukite pardavėjų, jums patars konkrečiai dėl pavadinimo. Tik norime akcentuoti, kad pirmiausia reikia pašalinti terpę, kurioje dauginasi pelėsis.
Pelėsis nemėgsta saulės, aukštos temperatūros, geros ventiliacijos ir suprantama sausos aplinkos. Jei paplitęs plotas nedidelis, bandykite "sudrumsti ramybę" actu arba valikliais. Būtinai naudokite kūno apsaugines priemones: gumines pirštines ir kvėpavimo kaukes. Tik jokiu būdu nenaudokite skirtingų skysčių vienu metu, nes reaguodamos medžiagos tarpusavyje gali išskirti nuodingus komponentus. Žinoma, jei pelėsio reiškinys paplitęs visame bute, ko gero patiems išnaikinti nepavyks, teks kviestis specialistų komandą.
Sveiki, per kiek laiko sutvarkomi pirkimo pardavimo dokumentai pas notarą parduodant butą. Ačiū.
(Ania)
Notarų biure tik tvirtinama pirkimo - pardavimo sutartis. Tai atliekama iš karto, bet privalu registruotis pas notarą iš anksto. Bet visas dokumentų tvarkymas priklauso nuo to ar būstas perkamas su banko paslaugomis. Tokiu atveju reikės apsilankyti ir dėl užregistravimo VĮ Registrų centre ir dėl įkeitimo klausimų. Priklausomai nuo sąlygų, procesas gali trukti apie mėnesį laiko.
Laba diena, su vyru ruošiame namo projektą, tiksliau deriname su architektu ir aišku ginčinamės kokį šildymo būdą pasirinkti individualiame name. Perskaitėme jūsų straipsnį apie šildymo sistemas, tačiau neminite rekuperacinio ir geoterminio? Kodėl? Ar tokie šildymai neverti dėmesio? Dėkuj, Jurga.
(Jurga)
Straipsnyje palietėme grindinio šildymo temą kaip komforto elementą. Be abejo ir geoterminis ir rekuperacinis šildymo būdas yra geras, tiesiog lyginti juos galima ne visais aspektais. Ateityje planuojame pateikti daugiau panašių temų, kuriose rasite naudingos informacijos ir apie namo ekonomiją, interjerą ir apšvietimą.
Labas specai. patarkit kokias grindis deti. laminatas ar parketlentes. Kaina nesvarbu...
(nėra vardo)
Vieningos nuomonės nėra ir negali būti. Vienok viskas priklauso nuo skonio ir biudžeto. Žinoma parketlentės yra "draugiškesnis" vartotojui. Jei grindų paviršius lygus tai klokite parketlentes. Tokiems paviršiams kaskart reikalinga priežiūra. Tai yra bėgant metams gali prireikti šlifavimo ir lakavimo. Tuo tarpu laminatas yra pigesnis sprendimas. Daug kas renkasi būtent laminato grindis du didele atsparumo klase. Žinome subraižytą laminato paviršių jau nenušlifuosime ir nenulakuosime, greičiau teks keisti visą dangą.
Sveiki. Kokį laminatą patarsite pasirinkti šildomoms grindims?
(Viktoras)
Klausimas tikriausiai turėtų skambėti taip - ar galima naudoti laminatą šildomoms grindims? Galima. Tačiau vyrauja nuomonės, kad laminatas nėra "sveikiausia" danga. Kadangi pastaroji gaminama iš medienos gamybos atliekų, surišant jas klijais. O klijai - tai jau chemija. Šildant tokį mišinį galimai į aplinką garinama lakiosios medžiagos, kuriomis kvėpuosite. Todėl jei grindyse įrengiamas šildymas, verčiau rinktis parketlentes. Žinoma jų šiluminis laidumas mažesnis, vadinasi, temperatūros perdavimas bus mažesnis lyginant su plytelių danga. Bet pasak fizikų "šiluma kyla į viršų".
Turite klausimų specialistams? Klauskite čia >>>