Ką daryti, jei pastebėjote statybos broką?

2018.01.05
Daugelis naujakurių tiesiog svajoja apie tai, kad įsigiję naują būstą pamirš rūpsečius ir džiaugsis naujos statybos buto ar namo privalumais. Tačiau patį džiaugsmo faktą kartais sugadina vis dar pasitaikančios statybininkų klaidos. Vienok priimant turtą ir pasirašant defektinį aktą, ne visuomet galima pastebėti trūkumus. Štai pavyzdžiui pasirašant objekto pridavimą vasaros metu, neįmanoma įvertinti pastato šilumos nuostolių lygį, šildymo sistemos funkcionalumą ar net stogo lietaus sistemų įrengimo kokybę. Pastarieji trūkumai išryškėja lietingu ir darganotu metų laiku ar paspaudus šaltukui. Žinoma, projekto vystytojas ar subrangovai dažniausiai suteikia garantijas, kurių trukmė priklauso nuo statybos elementų paskirties. Vienokia garantija taikoma pastato konstrukcijoms, kitokia vandentiekio ar šilumos aprūpinimo sistemoms.

Kai kurios projektus vystančios įmonės atskiriems darbams samdo subrangovus. Tai yra viena įmonė lieja pamatus, atlieka mūro darbus, kita įrengia santechniką, dar kita atlieka elektros instaliacijas. Toks darbų pasiskirstymas turi savų pliusų dėl darbų specializacijos. Kitaip tariant atitinkamus tecnlologinius procesus atlieka savo srities specialistai.
Štai keletas gyventojų užfiksuotų klaidų:
 
Įstiklintas balkonas šlapias dėl nuo stogo laštakio bėgančio lietaus vandens tiesiai ant balkono turėklo.


(paveikslėlis nėra tikslus brėžinys, tai tik projektavimo klaidos iliustracija)

Vanduo padeda atskleisti satybininkų klaidas. Tik rezultatas dažniau liūdina nei džiugina. Štai dar viena iliustracija, kurioje matoma netinkamai atlikti drenažo įrengimo darbai, taip pat stogdengių "siurprizai":
 
LIetau ir potvynių nuostolai naujai pastatytuose objektuose

Ką daryti, jei pastebėjote broką?
Pridavimo akte beveik visuomet yra nurodoma darbus atlikusių ir garantijai įsipareigojusių įmonių sąrašas. Taigi drąsiai kreipkitės į tą įmonę (jei tokia dar nebankrutavusi), geriausia raštu, su pretenzija. Patį faktą, jei yra įmanoma, fiksuokite nuotraukomis. Atsisakius taisyti broką, galima kreiptis į statybos inspekciją. Daugeliu atvejų atsakomybę prisiima objektą parduodanti įmonė ir savo lėšomis ištaiso klaidas. Kita vertus kiekviena save gerbianti statybų bendrovė vengia blogos reputacijos, todėl dažniausiai neprireikia net blogų komentarų socialiniuose tinkluose.
Войти
Имя пользователя
Пароль
Забыли пароль?Поменять