Būstas. Nuomotis ar pirkti?

2018.05.01

Būstas. Pirkti ar nuomotis?

Tikriausiai tai dvi pagrindinės nuomonės, vyraujančios butų rinkoje. Todėl labai svarbu žinoti kas įtakoja pasirinkimą, kitaip tariant, kokie faktoriai yra pagrindiniai priimant sprendimą, dėl gyvenamo ploto turėjimo statuso. Kaip rodo skelbimų statistika didžiausia nuomojamų objektų pasiūla yra didžiuosiuose šalies miestuose. Ir čia pirmoje vietoje yra Vilnius. Pirmiausia dėl to, kad sostinė nuomai paklausi dėl taip vadinamo laikino gyventojų antplūdžio, kurį sudaro atvykstantys studijuoti, bei po to liekantys čia gyventi, taip pat specialistai, komandiruojami darbui sostinės filialuose. Taigi ir didesnis darbo vietų skaičius įtakoja paklausos augimą ir be abejo rinkos kainą.
 

nuomotis ar pirkti


Taigi, pirkti ar nuomotis? Pasvartykime kartu. Tarkime atvykote studijuoti. Be abejo tokiu atveju pirkti būstą keturiems, penkiems metams nėra prasmės, ypač jei neketinate čia įsikurti, ir baigę studijas žadate grįžti į gimtinę. Tokiu atveju buto ar kambario nuoma yra geresnis sprendimas, žinant ir tai, kad laikiną gyvenamą plotą galite dalintis su bendramoksliais ir taip sau palengvinti nuomos finansinę naštą. Arba atvykote laikinam darbui ar kvalifikacijos kėlimui. Taigi apsistojant pusmečiui ar metams, tikrai nėra prasmės investuoti į nuosavą būstą, na nebent finansiniai ištekliai leidžia tai padaryti, tuomet galima tokią investiciją daryti ir įsigytą butą vėliau naudoti nuomos pajamoms.

Kitas atvejis privers susimąstyti. Tarkime esate jauna šeima, turite pastovų pajamų šaltinį, tai yra esate abu dirbantys, arba bent vienas iš jūsų turi pakankamas pajamas pragyvenimui. Nuomos atveju sostinėje už dviejų kambarių nuomą galite išleisti vidutiniški 300 eurų per mėnesį, plius mokesčiai už patarnavimus. O da bar palyginkite: imate paskolą būstui banke, tarkim 75 tūkstančius eurų dvidešimties metų laikotarpiui. Kas mėnesį bankui turėsite mokėti (priklausomai nuo palūkanų, kurias išsiderėsite) vidutiniškai 340 eurų. Taigi vienareikšmiškai įsigyti savo nuosavą būstą yra teisingiausias sprendimas. Nes vienaip ar kitaip po paskolos mokėjimo pabaigos nekilnojamas turtas bus jūsų, o ne ilgus metus krausite kapitalą kažkam kitam, ir galop ta investicija neduos grąžos. Kita vertus paskolintus pinigus galima išmokėti anksčia termino, jei finansinės galimybės pagerės.
 

pirkti busta geriau

Žinoma, būstui isigyti reiklingas pradinis įnašas, yra kitokių niuansų, tačiau vistiek investicija į nekilnojamą turtą yra bene geriausias sprendimas, turint omenyje, kad butų kainos tikrai nemažės. Dar žmonės klausia, pirkti naują ar senos statybos, esą senos statybos butai yra pigesni, jiems nereikia papildomų investicijų įrengimui. Mūsų nuomone prioritetas turėtų būti nauja statyba. Juk vistiek seną butą norėsis atnaujinti, be to reikėtų pagalvoti, kiek tas senas būstas bus vertas po 20 metų?

Войти
Имя пользователя
Пароль
Забыли пароль?Поменять