Kokios būsto kainos 2018 metais?

2017.10.14
Pirkti dabar ar palūkėti? Ir kokiu būstu domėtis: senos statybos, ar naujai statomais objektais?
Gyventojų apklausa rodo, kad pirkėjai labiau linkę investuoti į naujus objektus, nors yra dalis konservatyvios nuomonės žmonių, kurie teigia esą senos statybos būstai yra kokybiškesni ir ilgaamžiškesni. Ekspertai taip pat vieningos nuomonės nepateikia, nes pasak jų, abiem atvejais yra savų pliusų ir minusų, nors svarstyklės krypsta į naują statybą.

naujos statybos butai vilniuje iliustracija

Visų pirma seno planavimo infrastruktūra sukelia parkavimo problemas, be to pastato eksploatavimo laikas reikalauja ir vandentiekio ir šilumos tinklų atnaujinimo, taip pat statinio konstrukcijai su laiku ryškėja renovacijos būtinybė. Tad daugumos respondentų nuomone šie argumentai labiausiai įtakoja pasirinkimą.
Žvelgiant į kainų statistiką, senesnės nei 25-ių metų senumo butai ir namai per trečią 2017 metų ketvirtį atpigo daugiau nei 2,5 procento, nors lyginant su 2016 metų atitinkamo periodo vidurkiu butų kaina už kvadratinį metrą padidėjo 4,5 procento, o atitinkamai senų namų - 0,65 procentinais punktais. Remiantis populiariausių nekilnojamojo turto skelbimų portalų Lietuvoje (aruodas.lt, domoplius.lt) duomenimis didžiausias nt kainų augimas užfiksuotas Vilniaus regione, todėl sostinėje pamažu ryškėja nt bumo požymiai, nes kainos pasiekė 2008 metų vidutinį lygį ir prie to prisideda naujų butų pirkėjai. Šio segmento rinkoje per ketvirtį užfiksuota sandorių beveik už 112 milijonų eurų. Tiesa naujos statybos butai brango vidutiniškai 0,5-0,6 procentų, o namai net 14 procentų lyginant su praėjusių metų periodu.
Ypač rinkos sujudimui turėjo įtakos ir būsto plėtotojų siūlomos įvairios akcijos, kaip antai parkingas už pusę kainos arba pardavimas be pradinio įnašo. Vis dėl to ekspertai atkreipia dėmesį, kad naujų butų pirkimą dalinai stabdo brangstančios statybinės medžiagos ir paslaugos būsto įrengimui. Skaičiuojama, kad statistiškai net kukliausias įrengimas gali prasidėti nuo 18 tūkst. eurų.
Taip pat skaitykite apie būsto pasirinkimą.

Ypač populiarūs naujos statybos dviejų kambarių butai, kurie dėl patogaus išplanavimo leidžia įrengti trečią kambarį ir tokiu būdu perdarant jį į trijų kambarių butą. Taip pat kai kurios statybų bendrovės praktikuoja įrengti liftus penkiaaukščiuose namuose. Tai didelis privalumas ir ne tik garbaus amžiaus gyventojų atžvilgiu, bet ir palengvina sunkesnių pirkinių ar daiktų transportavimą.

Informacija paruošta remiantis aruodas.lt, ntbumas.lt, domoplius.lt ir Registrų centro duomenimis.
Войти
Имя пользователя
Пароль
Забыли пароль?Поменять