Dūmų detektoriai - visose gyvenamose patalpose

2018.02.03
Nuo gegužės mėnesio visuose Lietuvos būstuose bus privalu įrengti priešgaisrinius jutiklius. Ar ši priemonė padės išvengti beprasmių netektčių?
Įsirengti autonominius dūmų detektorius bus privaloma tuose pastatuose, kuriuose nėra įrengta priešgaisrinė signalizacija. Toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į ilgametę gaisrų statistiką, daugiausia žūsta žmonių gyvenamojoje aplinkoje, savo namuose, aplinkoje, kuri atrodytų saugiausia. Kol kas gyventojai keldamiesi į najus namus dar neatsižvelgia į tokią jų pačių saugumo užtikrinimo priemonę. Tiesa, naujos statybos būstams tokia privaloma priemonė taikoma jau nuo 1996 metų, ir naujų projektų statytojai jau vykdo šiuos reikalavimus, todėl žmonėms perkantiems naujos statybos namus, tuo klausimu rūpintis jau dvidešimt metų nebereikia. Nuo gegužės 1 dienos įsigalios reikalavimas dūmų jutiklius įsirengti visuose būstuose. Tai liečia ir senos statybos butus bei namus, kurie yra dar pavojingesni gaisro atveju. Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba žada organizuoti prevencines akcijas, kurių metu bus nustatinėjama reali padėtis, kiek gyventojau jau įsirengę reikalaujamas priemones, tų, kurie neturės dūmų detektorių, neketinama bausti iš karto, iš pradžių bus rekomenduojama, kur ir kaip įsigyti dūmų detektorius. Atsakomybė bus taikoma daugiau piktybinio nereagavimo atvejais, kuomet gyventojai nevykdys atitinkamų rekomendacijų.

dūmų detektorius

Taigi kuo naudingas autonominis dūmų detektorius ir kaip jis veikia?
Pats prietaisas yra paprastas montavimo prasme, jam nereikia išorinio maitinimo, jokių laidų, maitinimas elemenu. Tvirtinamas prie lubų patalpoje. Prietaisas aptikęs dūmus pradeda skleisti garsinį signalą, kurio garsumo pakanka pažadinti miegančius gyventojus ar atkreipti dėmesį kitoje patalpoje esančius šviesiuoju paros metu. Būtina paminėti, kad šie privalomi dūmų detektoriai neaptinka smalkių (smalkės - nepilno degimo produktas, pavojingos CO dujos, bespalvės ir bekvapės, sunkesnės už orą). Todėl žmonės neturėtų dūmų jutiklių painioti su smalkių jutiklais, kurie priešingai nei dūmų aptikimo prietaisai montuojami ne ant lubų, o žemiau ir tose patalpose, kur yra kuro deginimo šaltiniai: katilai, krosnys ir pan.

kaip įsirengti dūmų detektorių

Dūmų detektorius yra prietaisas, kurį po tam tikro laiko patikrinti. Detektoriui, kurio kaina nuo 5 eurų rekomenduojama  bateriją keisti kartą per metus ir mygtuko pagalba testuoti garsinio signalo veikimą. Brangesni, kainuojantys nuo 15 eurų, tarnauja visus 10 metų ir tuo periodu jokios baterijos keisti jam nereikia. Montuojamas turėtų būti bendrose patalpose. Žinoma saugiausia įrengti visuose kambariuose, tačiau bent ten, kur didesnis gaisro pavojus, jį įrengti būtina.

Turite daugiau klausimų? - skaitykite ekspertų atsakymus.
Войти
Имя пользователя
Пароль
Забыли пароль?Поменять