Klaidos trukdančios parduoti. Namų darbai, kuriuos būtina atlikti

09.12.2017
Buto ar namo pardavimas nėra toks paprastas procesas, kaip tarkim automobilio, kadangi įsijungia daug teisinių aspektų, kaip antai jei ketinamas parduoti butas yra įkeistas, arba šeimoje yra mažamečių vaikų arba objektas priklauso daugiau nei vienam savininkui. Bet šį kartą pakalbėsime apie tai kaip pristatyti savo namus pirkėjui, kad jam patiktų ir jis norėtų būtent jūsų parduodamo objekto. Šiuo klausimu mus mielai pakonsultavo sostinėje nt ekspertu dirbantis Julius Kielys.
 
NTbumas: - Juliau, žmogus nusprendė parduoti savo butą, nuo ko reikėtų pradėti?
Julius: - Pirmiausia tai didelis psichologinis barjeras, kurį būtina įveikti. Jei ten gyvenote daugelį metų, su šia vieta jus sieja daugybė prisiminimų, tai žmogui dažnai tenka nemenkas išbandymas. Mes nediskutuojame apie tuos, kuriems nt pardavimas yra kasdienybė. Visai ne, mes kalbame apie tuos, kurie tarkim gimė ir užaugo kaimo sodyboje, praleido ten vaikystę, atostogavo vasaromis, turėjo draugus, ir dėl tam tikrų priežasčių tenka tą sodybą parduoti. Tai žinoma reikia įsivertinti visus už ir prieš. Bet jei sprendimas jau priimtas, tai tiesiog būtina "atsirišti" nuo to objekto, kitaip tariant pamiršti visus prieštaravimus ir vertinti tik teigiamus pardavimo aspektus.

 isores ispudis svarbus taip pat

NTbumas: - Bet jei jau sprendimas priimtas, kaip pradėti pardvimo procesą?
Julius: - Galbūt prieš pradedant patį pardavimą, reikėtų atlikti keletą veiksmų, kad ir savarankiškai. Tai yra būtina įvertinti rinkos būklę, paprasčiau kalbant, nusistatyti protingą kainą. Ir šioje vietoje nebūtina būti šios srities ekspertu. Be abejo žmonės dirbantys nekilnojamojo turto rinkoje jaučia "pulsą" kasdien, ir profesionalų pagalba tikrai naudinga. Tačiau net ir prieš kreipiantis į brokerius, reikėtų patiems pasižiūrėti skelbimus, tokius kaip aruodas ar domoplius. Ir ne vieno portalo, kur puikiai matomos kainos ir pagal kambarių skaičių ir pagal vietovę ir pagal būklę. Dabar ypač populiari paieška pagal žemėlapį, kaip pastebėjau ir jūsų portalas turi tokią funkciją (šią funkciją galite išbandyti spausdami čia). Taigi nustatote atstumą pagal jūsų namų vietą ir matote kokie objektai siūlomi. Tokiu būdu galite orientuotis kokią kainą nustatyti. Įsiverinkite, bet visuomet palikite erdvės deryboms. Pirkėjas dažniausiai prašys sumažinti kainą, ir visuomet bus pamalonintas, jei tai padaryti sutiksite. Tai vienas iš sėkmingų derybų momentų.
 
NTbumas: - Bet derybų, kaip ir pirkėjo, reikia sulaukti. Kaip prisikviesti potencialų pirkėją?
Julius: - Pateikimas. Jūsų parduodamo objekto pateikimas. Kiek skambučių sulauksite priklauso nuo to, kaip jūs jį pristatysite. Vienas iš dažniausiai naudojamų būdų, tai skelbimo patalpinimas į nekilnojamojo turto skelbimų portalus. Čia reikia paminėti kelis mometus. Visų pirma vizualizacija, kitaip tariant nuotraukos. Kuo daugiau pateiksite vizualios informacijos, kaip ir aprašydami patį objektą, tuo daugiau bus konkrečių pirkėjų skambučių. Taigi akcentuočiau du dalykus: kokybiškos nuotraukos ar net ir video (ntbumas portale galima įkelti ir video iš youtube kanalo) ir žinoma išsamus aprašymas, nepamirštant paminėti visus įmanomus privalumus.
 
NTbumas: - Net neabejojame, kad fotografuoti reikia sutvarkytą butą, kokie čia niuansai.
Julius: - Nerašyta taisyklė: rodykite kuo mažiau asmeninių daiktų, tai yra asmeninių šeimos narių nuotraukų, daiktų, kurie sudaro tam tikros buitinės netvarkos įspūdį, kaip antai vaikų žaislai, vežimėliai ar skalbiniai, o virtuvėje nesudėlioti indai ar dar blogiau pilna plautuvė neplautų įrankių. Tai ne tik neigiamai veikia pirkėją, bet ir blaško jo dėmesį.
Pirmas įspūdis iš išorės, todėl foto daryta vasarą turi daugiau privalumų nei pilkas šlapios žiemos epizodas. Vidaus vaizdus geriau užfiksuoti dienos metu ir būtinai įjunkite visas bute esančias šviesas ir nesvarbu, kad už lango šviečia saulė. Fotografuojama patalpa turi atrodyti kiek įmanoma jaukesnė ir patrauklesnė pirkėjui. Tas pat svarbu ir sulaukus pirmojo pirkėjo vizito.

 ijunkite koridoriuje apsvietima

NTbumas: - Taigi sulaukiame pirkėjo. Kaip sudaryti kuo geresnį įspūdį?
Julius: - Kitaip tariant priversti pirkėją užsimanyti būtent jūsų siūlomo buto? Čia įsijungia psichologiniai momentai. Pabandykite patyrinėti pirkėjo elgseną. Žinoma atsiras ir "protingų" konsultantų šalia, ir net su termovizoriais (ypač jei parduodate namą), kurie bandys mažinti kainą, žvelgdami į techninius šilumos pralaidumo nuostolius pastato konstrukcijose. Bandykite papirkti savo atvirumu, parodyti šilumos sąskaitas už praėjusį šildymo sezoną, jei žinoma pirkėjas to norės. Kita vertus paruošti objektą apžiūrai būtina iš anksto: pakeisti perdegusias švietuvų lemputes, sutepti durų vyrius, sutaisyti durų rankenas. Nepalikite smulkių defektų, kuriuos lengva pašalinti net neinvestuojant. Labai svarbus momentas yra patalpos kvapas. Taip kad šviežiai išvalytos buitinės chemijos kvapas tikrai nėra pliusas. Kita vertus kepti kotletai ar kopūstų troškinio aromatas taip pat nėra patrauklus dalykas. Palankiausiai veikia konditeriniai ir kavos aromatai. Kas dėl paliekamų ir nepaliekamų baldų? Nepulkite iš karto siūlyti savo baldus kaip bonusą. Ne visiems jie reikalingi. Sulaukite komentaro apie tai. Jei pirkėjas teigiamai atsilieps apie stilingą stalą ar gražią sofą, galite bandyti pridėti tai kaip bonusą. Priešingai, jei šeimai aktualu kraustytis į tuščią būstą, tuomet jūsų siūlymas iškraustyti baldus taip pat bus privalumas.
 
Turėkite sąskaitas už šildymą
Baldai ne visuomet privalumas
Pakeisti perdegusias lemputes
Pašalinti smulkius defektus
Apžiūros metu įjungti visą apšvietimą
Galima (jei turite) paleisti ramią muziką
Venkite buitinės chemijos kvapo
Jei namuose turite naminių gyvūnų - paslėpkite jų maisto ar tualeto reikmenis.

 
NTbumas: - O jei žmogus nusprendė pasinaudoti brokerio paslaugomis. Į ką reikia kreipti dėmesį?
Julius: - Pirmiausia sutartis. Yra įvairių sutarčių sąlygų. Todėl prieš pasirinkdami neapsiribokite vienu pasiūlymu, rinkitės sau priimtiniausias sąlygas siūlantį borkerį. Pasirinkimas tikrai yra. O sudarę sutartį, po kurio laiko pasidomėkite pardavimo būsena. Tai pat neatmeskite galimybės atlikti keletą kontrolinių pirkėjo skambučių. Paprašykite draugų, kurie paskambintų pagal skelbimą ir pasiteirautų apie objektą. Lai pasidomi ką kalba agentas. Pasitaiko ir tokių atvejų brokeris patalpina jūsų buto nuotraukas savo asmeninėje svetainėje (ypač jei jūsų namai tikrai visualiai estetiškai ir gražiai atrodo) ir tiesiog siūlo kitus, esą šis jau rezervuotas, ar yra kitas už dar geresnę kainą. O tikslas - pasipuošti savo svetainę gražiomis nuotraukomis. Iš tikrųjų jūsų namo pardavimas realiai nevyksta. Tokių atvejų retai, bet vis dar pasitaiko, ypač pradedančiųjų brokerių tarpe.
 
NTbumas: - Dėkojame už patarimus, tikimės, kad Jūsų mintys bus naudingos norintiems parduoti greitai ir naudingai.
Sign in
Username
Password
Forgot your password?Remind